Interview with Madara Nusbauma + RECIPE | Lattitude blog

6:22 PMHi!

This post is about creative art and design student / jewellery designer / model Madara Nusbauma. In this interview she will tell more about her style, process of making accessories, some other things about inspiration. We hope this will inspire you to create something, too. :)

Šis raksts ir par radošo mākslas un dizaina studenti / rotu darinātāju / modeli Madaru Nusbaumu. Šajā intervijā viņa pastāstīs vairāk par savu stilu, procesu kā top viņas rotas, un vēl par to kā atrast iedvesmu. Mēs ceram, ka šis raksts iedvesmos arī Tevi kaut ko radīt. :)FOR ENGLISH VERSION SCROLL DOWN!!!!!! :)


1) VAI VARI NEDAUDZ PASTĀSTĪT PAR SEVI, AR KO NODARBOJIES IKDIENĀ? KĀDI 3 VĀRDI TEVI RAKSTURO?

Dzīvē esmu izmēģinājusi visai daudz lietu, kas ir saistītas ar mākslu. Gāju Ogres mākslas skolā, kā arī mūzikas skolā apguvu klavierspēli un, tad tam visam vēl pa vidu mēģināju apvienot cīņas mākslu - TAE-KWON-DO, kas nav visai raksturīgs meitenei, taču trenējos 5 gadus kopā ar savu brāli.

Esmu apmeklējusi arī dažādus radošos kursus, kā, piemēram, polimērmāla pērļu izveides kursu, dekupāžas kursus, šambalas rokassprādžu un citus kursus, kas man tiešām ir noderējuši, jo, kad 10 gadu vecumā sāku taisīt rotas pati sev, izmēģināju dažādas tehnikas, lai atrastu sev tīkamāko, kurā vēlos strādāt.

Šobrīd norit mācības Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā Apģērbu dizaina izglītības programmā, nu jau trešais kurss. Kā arī esmu modele VACATIO modeļu aģentūrā. Tā kā modes pasaule tepat man kaut kur apkārt vien rinķo.

Kādi vārdi, manuprāt, mani raksturo?

Viens no vārdiem varētu būt TĒJA, jo esmu nebeidzama tējas mīļotāja.

PĀRLIECĪBA, jo to vajag nedaudz katrai meitenei, un visbeidzot, pēdējais gan nebūs gluži viens vārds, bet gan drīzāk teiciens- ES LABĀK LIEKU ZIEDUS MATOS, NEKĀ CEPURI, jo nu tā tas patiešām arī ir!

Taču kā mani raksturo mans draugs (nevarēju viņam nepajautāt :D )
                  gādīga
                  aktīva
                  dāsna  


2) KĀ TU IZDOMĀ SAVĀM ROTĀM DIZAINU? KĀ TIEK IZVĒLĒTI MATERIĀLI? KAS TEVI IEDVESMO ROTU DARINĀŠANAS PROCESĀ?

Es nevarētu teikt, ka ļoti no kaut kā iedvesmojos. Katrā ziņā, ne no citu mākslinieku darinātajām rotām. Skatototies bildes caur savu pinterest un tumblr timeline, pagadās pa kādam interesantam foto, kas manī raisa vēlmi kaut ko darīt. Tajās pat nav obligāti jābūt kaut kam saistītam ar radošo jomu.

Būtībā, mans darbīgais, radošais noskaņojums pienāk tikai ap vakarpusi. Reizēm pat naktī, un tad velku ārā no pagaldes savu materiālu kasti un vienkārši lieku kopā savāktos  materiālus, skatos, kas ar ko der kopā. Protams, fonā man ir vajadzīga mūzika un kanniņa tējas.

Izvēlos materiālus ļoti nekonkrēti. Lai arī kur es atrastos, atradīšu ko "pievākt", lai vēlāk varētu to likt lietā. Aizejot uz veikalu K-RAUTA, parasti atnāku mājās ar krāsu flakoniem vai visādām citādām dīvainībām, kā, piemēram, flīžu krustiņiem, kuri tiek paķerti visās pieejamās krāsu variācijās, kā arī nesen biju atkal tur iegriezusies, šoreiz savā iepirkumu grozā biju ielikusi mazas caurulītes kapara krāsā, kuras pavisam drīz vien tiks liktas lietā. Smieklīgi.

Dominējošie materiāli, ko mēdzu izmantot ir:


 • tie jau pieminētie flīžu krustiņi;
 • putuplasts;
 • rūdītais stikls;
 • dekoratīvie akmentiņi;
 • mākslīgie ziedi;
 • māli;
 • pērles.
3) VAI IR GADĪJIES TĀ, KA TEV ĻOTI IEPATĪKAS PAŠAS DARINĀTA ROTA, KAS DOMĀTA KLIENTAM? KO TU DARI ŠĀDĀS SITUĀCIJĀS?

Jā, tā ir gadījies. Tādā situācijā es pati to nedaudz pēc uztaisīšanas panēsāju, pagrozos pie spoguļa un iestāstu sev, ka tā nākamajai īpašniecei lieliski izskatīsies un, ka ir radīta tieši viņai. Ja nākas taisīt rotu pēc pasūtījuma, skatos uz klienta bildi, lai izvērtētu, kas īsti viņai piestāvēs.
4) VAI NĀKOTNĒ GRIBĒTU VEIDOT ARĪ KAUT KO CITU, NE TIKAI ROTAS?

Vēl ir daudz lietu, kuras varētu izmēģināt. Nevar zināt ko pēc pieciem gadiem iesākšu ar saviem plāniem. Protams, modes bizness ir tas, ar ko vēlos savu dzīvi saistīt. Taču, ej nu sazin, varbūt kļūšu par aerobikas treneri, kas man arī nemaz nav tik attāla joma.

5) KUR TU SMELIES IEDVESMU UN KO TU IESAKI CITIEM, LAI TO ATRASTU?

Visu pagājušo gadu man kursā RDMV kompozīcijas skolotāja skandināja to, ka katrs dizaineris reiz ir kādu kopējis, iedvesmojies no citu darbībām, līdz ir atradis savu unikālo veidu, kā pasniegt savu darbu.
Neiesaku nevienam nevienu, tā teikt, kopēt, taču ir lietas, kuras ir vērts paņemt, lai veicinātu savu darbību radošajā jomā. Tādā veidā jau mēs attīstām savas idejas, ne tā?!


LAI IZLASĪTU MADARAS GARDO RECEPTI, PATIN UZ LEJU!!!!!

ENGLISH VERSION

1) TELL US MORE ABOUT YOURSELF, HOW DOES YOUR EVERYDAY LOOKS LIKE? WHICH 3 WORDS DESCRIBES YOU?

During my life I have tried so many creative things connected to art. I went to Ogre's art school, also music school to practice playing piano, and then combined everything with martial arts - TAE-KWON-DO, which is not very girly thing, despite that I did training for 5 years together with my brother.
I have attended many courses, such as creating of polymer clay beads, decoupage courses, Shamballa wristband courses and many more, which were actually very useful, when at age of 10 I started creating jewellery, I went through different techniques I had learnt and choose the one I liked the most.
At the moment I am attending Riga School of design and art, Fashion design program already 3rd year. I am also a model at Vacatio Model Management. Therefore Fashion world is always around me.

Which words describes me?
One of them must be TEA, I am huge lover of tea.
CONFIDENCE, because every girl needs a little bit of it.
And the last one wont be a word but a saying - I MUCH RATHER PLACE FLOWERS IN MY HAIR THAN WEAR A HAT, because it is true!

Three words how my boyfriend describes me (I couldn't resist asking him :D)
caring
active
generous2) HOW DO YOU CHOOSE THE DESIGN AND MATERIALS FOR YOUR JEWELRIES? WHAT INSPIRES YOU TO CREATE JEWELLERY?

I couldn't say that I get inspired in some special way. Anyhow, I am not taking inspiration from creations of other artists. I view images through my pinterest and tumblr feed, where some interesting photos occur, and they make me to do something. Not necessarily they have to be connected with art.
Essentially, my working/creative time starts in evenings. Sometimes even during the night, then I pull my big toolbox out from under the table, combine different materials and see if they match together. Of course, in background I have my music and a pot of tea.
I choose the materials very vaguely. Wherever I am I will find some materials to "confiscate", and use later for projects. I often go to K-RAUTA (hardware store), and I came back with paint cans and other funky stuff, for example, I grab tile spacers in any colour available. Recently I added copper tubes to my shopping cart, and soon they'll be used in my projects. Funny.


Dominating materials of my work:

 • tile spacers as I mentioned above;
 • foam platstic;
 • tempered glass;
 • decorative stones;
 • fake flowers;
 • clay;
 • beads.

3) HAS IT HAPPENED TO YOU, WHEN YOU ARE MAKING A PIECE FOR A CLIENR AND YOU LIKE IT SO MUCH, THAT IT IS ALMOST IMPOSSIBLE TO GIVE IT AWAY? WHAT DO YOU DO IN THESE SITUATIONS?

Oh, yes, it has happened. In this situation after finishing the piece, I let myself wear it a little bit. Then I twirl in front of the mirror with it and tell myself that it will look gorgeous on the new owner. I know it will suit her well, because when I have an order to make I take a moment and look at the client's photo and see what would look good on her.

4) WOULD YOU LIKE TO MAKE SOMETHING ELSE BESIDES THE JEWELLERY IN THE FUTURE?

I have many things that I want to try out. I don't know how my plans would look like in 5 years. Of course, I know my future will be connected to fashion business. But who knows, maybe I will become an aerobics trainer, because it is also very relevant to me.
5) WHERE DO YOU SEEK INSPIRATION AND WHAT DO YOU SUGGEST OTHERS TO FIND IT?

During the second year at my Design and art school composition's teacher told that every designer at some point has copied someone else's work till found his own and unique way.
I don't suggest copying others, nevertheless there are things and techniques you can borrow to contribute to your work in creative field. In that way we develop our ideas, isn't that right?!


DIY Recipe from Madara Nusbauma
QUICK MEAL BEFORE GOING TO AEROBICS

Madara goes to aerobics every Saturday morning and says it is very important to have a good meal before the practice but then there is not much time in the mornings. Compromise would be to make something quick and healthy before you go.

Tā kā Madara katras sestdienas rītos dodās uz aerobiku, viņa padalās ar savu recepti, ko viņa parasti taisa šādās dienās. Vēl Madara saka, ka ļoti svarīgi ir kārtīgi paēst pirms treniņa, bet rīta steigā nav tik daudz laika kā gribētos. Tad nu jāķeras klāt pie veselīgi, ātri pagatavojamiem ēdieniem.


COUS-COUS WITH SALAD / KUS-KUSS AR  SALĀTIEM

Ingredients/Sastāvs:
 •  Cous-cous/Kus-kuss;
 •  Mediterranean salad mix/Vidusjūras salātu maisījums;
 •  Tomatoes/Tomāti;
 •  Red peppers/Paprika;
 •  Sour cream/Krējums;
 •  Parmesan cheese/Parmazāna siers.

PREPARATION:

Boil couscouss (use small amount of water). Mix the cous-couss while it is boiling for 2 minutes. You can add a tea spoon of butter so it doesn't stick.
When cous-cous is ready add chopped tomatos/red pepper/salad mix and sour cream to the bowl. Grate some parmesan cheese over it.
And voila! QUICK AND EASY! AND I'M READY TO GO! :)

PAGATAVOŠANA:
Uzvāra neliela daudzuma ūdeni (atkarīgs no tā,cik daudz kus kusa tiks vārīts). Ūdenim uzvāroties, katliņā ieber kus-kusu, maisa ar karoti līdz divām minūtēm. Lai tas nepieliptu pie katliņa, pieliek klāt tējkaroti sviesta un apmaisa.
Kad kus-kuss izvārījies, pievieno to klāt tomātu/paprikas/salātlapu krējuma salātiem. Pāri visam pārrīvē parmazāna sieru. 

ĀTRI. VIENKĀRŠI. UN ES ESMU GATAVA DOTIES CEĻĀ! :)Thank you Madara for your time, answers, delicious recipe and photo attached to it! We wish good luck in the future! :)


Andra Krēsliņa & Annija Šreitmane
www.lattitude.lv | Fashion&Lifestyle blogYou Might Also Like

0 comments

Like us on Facebook

Instagram