Interview with Makeup artist Dace Kļaviņa | Lattitude Blog

6:37 PMMeet Dace Kļaviņa - our friend and a marvelous makeup artist with many skills under her sleeve. She dances, creates flower crowns, styles hair and what not. She is also an inspiration for everyone who wants to follow their dreams and work in the creative field.


Iepazīsties ar Daci Kļaviņu - mūsu labu draudzeni un brīnišķīgu vizāžisti, kurai piemīt vēl daudzi citi talanti. Viņa arī dejo, darina ziedu kroņus, veido matus un ko tik vēl ne. Viņa ir arī iedvesmas avots tiem, kas vēlas sekot saviem sapņiem un darboties radošajā sfērā.
For the Latvian version scroll down :)

Interview with makeup artist Dace Kļaviņa.

1. What do you do for a living?

I am a stylist/makeup artist.
I work with clients, work on different photo shoots and filming.
My main job is at L'oreal Baltic as a makeup artist.

2. When did you decide to become a makeup artist?

I have to thank my mom who helped me to choose school after finishing grade 9 because it was a very confusing time for me, when you don't know what to do for a living, but you have to continue studying. It was more than clear that a regular highschool wasn't for me.
Then my mother said - but when you were a child you used to color, draw, either on paper or someone's face, drawing and coloring a lot!
Well, all kids were drawing and coloring at some level. But really I liked doing it all the time. Then when I found a college with a program for Stylists I immediately went there. There I had a really nice class teacher who shared some wise words with us - This school won't turn you into an artists, it will only help you understand if this is really what you want to do and it will push you in the right direction.
This school offered options - sewing, styling, hairstyling, makeup - and I realized that my priority was creating makeup.
After college I went to Unastyle, where I got a makeup artist diploma. At the same time I was working with various clients and realized that hairstyling was very dear to me, too. Now I am attending hairstyling courses as well.


Photo: Andra Marta Krēsliņa


3. What did you want to be when you were a child?

At the very beginning I wanted to be a ballerina! In fact, I am a dancer too.
When it all got more serious I wanted to be a hairdresser or a florist. 
And I am not very far from that, I do makeup and style hair for clients and I even make floral crowns.

4. Your most interesting photo shoot so far?

I cannot point out a specific one. Each photo session has left memories starting with simple looks and finishing with total avant garde.
Each photo session is unique and a truly new experience for me, because it depends on so many things - the photographer, the reason, the model, the location, the clothes and the atmosphere.
I like all of the photo sessions I have been a part of, some, of course, more and some less, but anyway I LOVE WHAT I DO.

Photo: Dace Kļaviņa, Ieva magazine


5. What is in fashion at the moment (colours, tones, styles)?


If we are talking about makeup - pale skin, dark, saturated, matte lip tones are in fashion, as well as colourful brows, which might seem weird.
But I don't think there is a very specific style nowadays in comparison to previous decades.  I would say people have no style. Now we have trends. But overall, people create their own unique style. And it is all about personal preference.


6. What would be your alternative for your profession?

I don't even know! I cannot imagine myself doing anything else. I have my dream job, hobby, passion - 
all in one!
Even on the dullest and earliest morning when I arrive at the client, the sleepiness and dullness 
disappears when I take out my brushes, makeup, comb and hairspray. When I start working the feeling is so good, 
the conversation starts, I smile.
But anyways, an alternative would be another creative profession, because I wouldn't be able to sit
in a room for 8 hours straight.


Photo: Riga Fashion Week (Maybelline)7. What is your advice to any youngsters who want to follow their dreams?

I would advise them to follow their dreams no matter what others say or if they try to interfere, simply if 
you feel this is IT, then just do it!
It won't be easy, but it will be worth it to overcome all of the obstacles in your way, the road 
won't be smooth but you will make it.
And to fulfill your goals you need to work hard! You need to improve all the time, because the world is 
ever changing and you need to follow it.

8. What do you prefer to do - work for private clients (weddings, graduations, etc.) or fashion shows, photo shoots? Why so? 

Well, photo shoots, filming and fashion shows I prefer more. Work for these occasions is more creative and crazy, and you are able to do something you cannot do everyday.
I like the fact that I see my work in beautiful photos that appear on the social media or that get published in a magazine, it is very pleasing.
On the other hand, I really like to work with brides, because each woman is unique. Of course
there are standards for such makeup style, but each person has their own vision and it is a big adventure and also a challenge to realize their vision. And I like challenge!

Photo: Linda Briinums


Intervija ar vizāžisti Daci Kļaviņu


1. Ar ko tu šobrīd nodarbojies?

Esmu stiliste/vizāžiste.
Strādāju ar individuālajiem klientiem, piedalos fotosesijās un filmēšanās.
Mans pamatdarbs ir L`oreal Baltic, kur strādāju kā vizāžists.

2.Kad un kā tu saprati, ka vēlies kļūt par vizāžisti?

Liels paldies ir jāsaka manai mammai, kas palīdzēja ar skolas izvēli pēc 9.klases, jo tad ir tas apmulsuma brīdis, kad nezini, ko no dzīves īsti gribi, bet ir jāmācās tālāk. To, ka vidusskola nav domāta priekš manis, tas bija vairāk nekā skaidrs. 
Tad mamma teica: "Bet Tev tak bērnībā patika krāsot, zīmēt - gan uz papīra, gan citiem uz sejas, daudz un dikti zīmēt un krāsot."
Nu it kā jau katrs bērns krāsoja un zīmēja, vairāk vai mazāk. Bet, jā, tik tiešām man tas patika visu gadu garumā. Tad, atrodot arodskolu, kurā piedāvā Tērpu stilista specialitāti, devos pa taisno uz turieni. Un šajā arodenē man bija ļoti jauka klases audzinātāja, kas reiz pateica ļoti patiesus vārdus, ko atceros vēl tagad – Šī skola nepadara Jūs par māksliniekiem, bet liek tikai saprast, vai tas ir tas, ko vēlies, un pabīda Jūs pareizajā virzienā.
Un tā arī ir! Pateicoties šai skolai arī sapratu, no piedāvātajām opcijām – šūt, veidot stilu, veidot make-up vai matu sakārtojumus. Make-up bija mana prioritāte, uz ko arī tiecos vairāk. 
Pabeidzot arodskolu, devos uz Unastyle, kur apguvu vizāžista profesiju. 

Photo: Andra Marta Krēsliņa


3. Par ko vēlējies kļūt bērnībā?

Sākotnēji gribēju būt balerīna! Patiesībā tagad arī esmu dejotāja.
Bet, ja tā nopietnāk, tad friziere vai floriste.
Un neesmu nemaz tālu no tā, veidoju gan matus, gan make-up. Ziedi man arī nav sveši, jo ik pa laikam veidoju matu rotas klientiem.

4. Tava interesantākā fotosesija līdz šim?

Neko konkrētu uz doto brīdi neatceros. Bet katra fotosesija ir atstājusi savus nospiedumus manā atmiņā, sākot ar pavisam vienkāršiem tēliem, beidzot ar pilnīgu avangardu.
Katru reizi piedzīvoju kaut ko īpašu un nebijušu, jo nav iespējamas divas vienādas fotosesijas. Tas viss ir atkarīgs no fotogrāfa, no mērķa (modes foto, klienta fotosesija, utml.), modeļa, lokācijas, tērpiem un pat no garastāvokļa tajā mirklī.
Man visas fotosesijas, kurās esmu piedalījusies ir patikušas, protams, dažas vairāk, dažas mazāk, lai nu kā, es MĪLU TO, KO DARU.

Photo: Andra Marta Krēsliņa
5. Kas modē ir šobrīd (krāsas, toņi, stili)?

Saistībā ar make-up, ziemas sezonā aktuāla ir bālākā sejas āda, tumšas, piesātinātas un matētas lūpu krāsas, kā arī krāsainas uzacis, lai arī cik dīvaini tas nebūtu.
Bet ja tā, es domāju, ka vairs nav vienas konkrētas aktualitātes kā bija iepriekšējās gadu desmitgadēs. Varētu pat teikt, ka ir bezstils! Eksistē trendi, bet katram ir sava unikālā pieeja un gaume.

6. Kāda varētu būt alternatīva Tavas profesijas izvēlei?

Es pat nezinu! Nevaru sevi iedomāties kāda citā vietā. Šis ir mans sapņu darbs, mans hobijs, mana sirdslieta, mans VISS! 
Pat agri no rīta, dodoties pie klienta, šķietami miegainais un drūmais rīts, pazūd mirklī, kad izvelku savas otas, krāsas, ķemmes un matu laku. Kad sāku darīt šo darbu, sajūtas ir tik labas - sarunas raisās, smaidi plaukst.
Bet pavisam noteikti, alternatīva būtu kāda cita radošā profesija, nespētu sēdēt kādā telpā 8 stundas dienā.

7. Kādus ieteikumus Tu varētu sniegt jauniešiem, kuri vēlās piepildīt savus sapņus?

Es ieteiktu sekot saviem sapņiem, neskatoties uz to, ko citi dara, saka vai mēģina ietekmēt. Ja jūti, ka IR, tad aiziet! 
Nekad nav viegli, bet ja ir tā vērts, būsi gatavs iet cauri dažādām situācijām. Šķēršļi būs jebkurā gadījumā, raiti neies, ies kā pa celmiem, bet tiksi galā.
Lai sasniegtu savus mērķus ir jādara ļoti daudz! Ir visu laiku jāpilnveido sevi, jāiet līdzi laikam, jo mūsdienu straujajā vidē nedrīkst apstāties.

Photo: Aiga Rēdmane


8. Vai Tev labāk patīk darboties kādiem privātiem pasākumiem (kāzas, izlaidumi utt.) vai, piemēram, tieši fotosesijām, modes skatēm? Kāpēc tieši tāda izvēle?

Būtībā ir tā, ka man sirdij tuvāki ir fotoprojekti un filmēšanas, kā arī modesskates. Tas ir tāds radošāks un trakāks darbs, kur var iztrakoties un izmantot to, ko ikdienā nesanāk.
Kā arī Tu savu darbu redzi skaistās bildēs, kuras ceļo pa sociālajiem tīkliem vai tiek publicētas kādā žurnālā, tas ir ļoti patīkami.
Bet ar klientiem man arī ļoti patīk strādāt, jo katra līgava, katra sieviete, kura dodas uz kādu pasākumu, ir pilnīgi individuāla. Būtībā ir noteikti standarti katram make-up, bet reti kura ir bez savām prasībām. Izprast pirmo reizi satiktu cilvēku un viņam izdabāt - tas ir liels piedzīvojums un izaicinājums. Man patīk izaicinājumi!
Contact Dace here:


xoxo, 
Annija Šreitmane & Andra Marta Krēsliņa
www.lattitude.lv - Fashion and Lifestyle Blog

You Might Also Like

0 comments

Like us on Facebook

Instagram