Interview with Anna E. Kasparsone | Lattitude Blog

9:41 PM


Hey! Meet Anna Elizabete Kasparsone. She is is an energetic girl, who has so many things to do in her life and she does not say ''no'' to changes and new challenges. She has big plans on her mind and she is eager to make her dreams come true. Read about her below!

Čau! Iepazīsties ar šo meiteni - Anna Elizabete Kasparsone. Viņa ir ļoti enerģiska meitene, kurai ikdienā ir tik daudz darāmā un viņa mēģina neteikt "nē" pārmaiņām un jauniem izaicinājumiem. Viņai prātā ir lieli plāni un viņa ir apņēmības pilna piepildīt savus sapņus! Lasi par viņu tālāk!1. What is your profession and what do you do on daily basis?

At the moment I am studying at Riga Technical University, Fashion design course and working on fashion related projects. Studies doesn't end after lectures they go on 24/7. Moreover, my studies have become part of my life. I wish I could say that fashion design is my work and hobby at the same time. And if we are talking about projects, then me, Agnese Meistare and Ketija Kalniņa are developing kid fashion line "Kidlino" with the help of RTU business incubator, as well as I am working on a personal project with Elizabete Līze Locika.

In between I still have time for sports and physical activities, those are my leisure moments, when to relax and gain some energy at the same time. Either aerobics or outside running.

My everyday is a motion, emotions and work, but I really appreciate it, because I ike to be as busy as I am now.

2. What interested you to do fashion?

I think it started in childhood, I have always liked aesthetics and art, I have to thank my mom for that, she took me to different sorts of exhibitions and cultural events. I used to go to handcrafting courses, too, when I was young since I was very patient kid and enjoyed it much. I also had some academical experience with drawing and fine arts. Every small step I took led me to this creative world. When I had to choose the university I went for architecture and fashion design. I had some thoughts about the pluses and minuses of each program, and here I am! And I feel like I fit perfectly in this place.
3. What is your style and what would you never wear?

It is hard to describe it. My style has changed over last years and finally it has evolved, I don't feel like running after fashion trends, because "fast fashion" doesn't bring positive emotions to me. I usually wear comfortable, contemporary clothing - little bit classy, feminine combined with modern elements, for example, some cool shoes or a hat. For some special events I choose to wear a dress or skirts (especially nice when I have the time to make them by myself), then I combine this look with accessories or a bright makeup. My style is my "business card", it should look natural yet covincing.
I try to avoid clothes that do not fit me, even if it is a very beautiful dress. Problem with fit comes from sewing "standarts", every person is unique and these standards fit perfecly only few people.4. What is your biggest fashion adventure you have taken part in?

I have been on a television show "Rīgas Stila Pavēlnieks" (tran. Riga Style Lord :D), where I was a stylist, creating a look for the specific theme. This experience improved my creative skills, but also thought me to be very constructive, while choosing the outfit. I couldn't use much of my fashion design knowledge, on the other hand I met a lot of new people and experienced something new.

There is also another fashion adventure coming up, but the information about it will follow soon!5. Your favourite quote/motto?

This quote sums up my thoughts about creative world: “Creating consumes. It's all day, every day. It knows neither weekends nor vacations. It isn't when we feel like it. It's habit, obsession”.

Original Interview in Latvian:1. Kas ir Tava nodarbošanās un kāda ir Tava ikdiena?

Šobrīd mana nodarbošanās ir studēšana, strādāšana pie projektiem, kas saistīti ar profesiju. Tātad studijas Rīgas Tehniskajā universitātē programmā “Materiālu tehnoloģija un dizains” (apģērbu dizains). Studijas nebeidzas ar lekciju beigām, darbs tiek turpināts patstāvīgi un gandrīz gribētos teikt, ka 24/7! Bet es studijas nenodalu no pārējās dzīves daļas un topošā profesija ir kļuvusi par dzīvesveidu. Gribas cerēt, ka šis būs tas gadījums, kad varēšu teikt, ka “hobijs ir mans darbs”.  Par projektiem- šobrīd notiek aktīva darbība RTU Studentu biznesa inkubatorā, kur kopā ar Agnesi Meistari un Ketiju Kalniņu attīstām bērnu apģērbu brendu “Kidlino”, kā arī paralēli darbojos personiskā modes projektā kopā ar Elizabeti Līzi Lociku.


Pa starpu darbiem un atbildībai nevēlos aizmirst par sportu un fiziskām aktivitātēm, tie ir mani “atpūtas brīži”, kuros ir iespējams atbrīvoties un uzlādēt emocijas. Tie ir gan aerobie treniņi, gan skrējieni brīvā dabā.

Mana ikdiena ir kustība, emocijas un darbs, bet es to ļoti novērtēju, ka man ir iespēja būt tik aizņemtai, jo, manuprāt, citādāk pat nespētu!


2. Kas Tevi piesaistīja modes pasaulē?


Šķiet, ka estētiskas lietas un māksla kā tāda mani saista jau no bērnības, par ko vislielākais paldies mammai, kura mani maziņu jau veda uz dažādām izstādēm un kultūras pasākumiem. Esmu pacietīga un ļoti patīk darboties ar rokām, tāpēc pirmie aizsākumi bijuši jau skolas mājturības pulciņos, vēlāk 5 gadi Ventspils Mākslas skolā, kam sekoja lieliska pieredze Mārītes Klušas Tēlotājas mākslas studijā, Viktora Ļedovska Tēlotājas mākslas studijā tieši akadēmiskajos zīmējumos. Katrs process radošajā pasaulē ievirzīja ar vien vairāk un radās pozitīvā mijiedarbība, vēlme tikai turpināt, tāpēc, domājot par augstskolas izvēli, izvēle bija starp arhitektiem un apģērbu dizainu. Izvērtēju plusus un mīnusus, kā rezultātā esmu modes pasaulē! Un ar šo izvēli tikai lepojos, jo jūtu, ka esmu īstajā vietā.

3. Raksturo savu stilu un ko Tu nekad nevilktu?

Grūti būs pašai sevi raksturot, bet domāju, ka mans stils gadu laikā ir izveidojies un nostabilizējies- nav vairs sajūtas, ka gribētos skriet pakaļ katrai aktuālākajai modes tendencei, jo tas tomēr ir bēdīgi slavenais “fast fashion”, kas par sevi nenes pozitīvu noskaņu, bet iekļauties sevis izveidotajos uzskatos. Ikdienā nēsāju ērtu, bet mūsdienīgu apģērbu- nedaudz klasisku, sievišķīgu, savienojot ar moderniem elementiem, piemēram, aktuāli apavi vai cepures. Toties īpašos pasākumos vai svētkos, uzskatu, ka pienākums ir sapucēties, padomāt par skaistu blūzi, kleitu vai svārkiem (īpaši skaisti, ja to izdodas pašai, savā laika trūkumā, uzšūt: ), kuru sakombinēt ar aksesuāriem vai spilgtāku meikapu. Man vienmēr ir paticis domāt par vizuālo izskatu, jo tā ir personības vizītkarte. Stilam ir jābūt dabiskam un atbilstošam katra cilvēka personībai un dzīvesveidam!


Es noteikti cenšos nevilkt/ neiegādāties apģērbu, kurš nav domāts manam izmēram. Mācoties šajā sfērā, nav iespējams neievērot nepareizības un kļūdas - ja redzu, ka kleita ir skaista un labi pieguļ augumam, bet pleca gals ir krietni par īsu, nekā vajadzīgs- saprotu, ka nav vērts to iegādāties, pat ja tā ir ļoti skaista. Tas pats attiecināms un mugurdaļas vai priekšdaļas platumu, ja redzu, ka vietām 'velk', tad nav vērts iegādāties, jo tas nav domāts man. Šīs problēmas saistāmas ar pasaulē izstrādātajiem standartiem, no kuriem cilvēks kā “standarts” ir tikai retais, katra cilvēka ķermenis ir ļoti individuāls.
4. Kāda ir lielākā modes avantūra, kurā esi iesaistījusies?

Līdz šim esmu iesaistījusies ar modi saistītā televīzijas šovā “Rīgas Stila Pavēlnieks” (2.sezonā), kurā piedalījos kā stilists- uzdevums bija veidot tērpu komplektus, atbilstoši dotajai tēmai. Šī pieredze sniedza nelielu radošo pieeju, taču tomēr ieturēja rāmjos- apģērbs jaizvēlas no konkrētiem veikaliem. Tā kā esmu saistīta ar apģērba izveidi un dizaina koncepta izstrādi, šajā avantūrā to pielietot nevarēju, bet jebkurā gadījumā tas bija labs treniņš sevis prezentēšanai, iegūti jauni kontakti un noderīga pieredze!

Par otru modes avantūru, kurā esmu iesaistījusies, varētu nosaukt topošo modes projektu (sadarbību), kura no idejas līdz izpildījumam auga ļoti straujā tempā, pateicoties tieši iesaistīto cilvēku entuziasmam un mīlestībai pret modi. Bet par to jau drīzumā informācija sekos! : )5. Tavs dzīves motto/mīļakais citāts?

“Būt ceļā ir skaisti. Nekas no tā, ko esi sasniedzis, nevar tev dot tik daudz kā CEĻŠ”  /Juris Rubenis/

xoxo,
Andra Marta Krēsliņa & Annija Šreitmane
www.lattitude.lv - Fashion & Lifestyle blog

You Might Also Like

0 comments

Like us on Facebook

Instagram