Spring Fashion 2016 | Lattitude Blog

8:25 PM

The spring is here and it is the time to hide all the winter clothes in the darkest shelves and all the light and breezy clothes must hang in front to mix with the bright and colorful spring.

Pavasaris ir klāt un lēnām visas ziemas kārtas kārtīgi jāsaliek skapja dziļākajos plauktos un skapī jāsakarina plānākas drēbes, lai varētu pieskaņoties spilgtajam un krāsainajam pavasarim.1. Your wardrobe must include a dress so called ''Chameleon''. Not in a sense of a chameleon's colour but because of it's abilities to be combined with almost everything. Add high heels, jewellery and styled hair and you become the queen of the ball. In another day this dress can be worn with some casual shoes, as an example, the slipons we have in our photo, it gets really comfy and doesn't need any more accessories (like big necklace) and you are ready to go!

1. Skapī noteikti jābūt Tavai īpašajai "Hameljonkleitai". Ne jau krāsas ziņā, bet par "Hameljonkleitu" to var nosaukt tāpēc, ka sakombinējot to ar augstpapēžu kurpēm, ieveidotiem matiem un bižutēriju, Tu kļūsti par balles karalieni, bet citā dienā, sakombinē vien ar ikdienišķīgākiem apaviem, kā var redzēt mūsu foto, un tas var kļūt par ļoti ērtu tērpu, kurš pat neprasa nekādu odziņu (piemēram, lielas krelles) un vari doties dzīvē.

-
2. Spring wakes up with a bunch of colours so dig deep and find colours suitable for this spring. Very important colour this season since the very coldest day in the winter is still white. It is a great background for some prints and jewellery.

2. Krāsas mostas pavasarī, tāpēc parocies savā skapī un pieskaņojies pavasarim. Nozīmīga krāsa, kas nav vēl aizgājusi līdzi ar pēdējiem mīnusa grādiem un pēdējo sniegu - ir baltā. tas ir lielisks fons rakstiem un bižutērijai.3. This Spring's fashion is influenced by the Spanish - red colour, ruffles, loose fabrics, lace, pompouse style, and a little bit of a resemblence with the bull fights.

3. Šajā pavasarī modē nākusi spāņu ietekme - sarkana krāsa, volāni, brīvi krītoši audumi, mežģīnes, pompozums, mazliet ietekme no buļļu cīņām.//  Thank you for visiting our blog! Leave a comment! 

//  Paldies, ka apmeklēji mūsu blogu! Ieraksti komentāru!

xoxo,
Andra Marta Krēsliņa & Annija Šreitmane
www.lattitude.lv - Fashion & Lifestyle blog

You Might Also Like

0 comments

Like us on Facebook

Instagram